Podsumowanie czerwca

Podsumowania danego miesiąca pojawiają się na wielu blogach. Postanowiłam nie tylko podsumować czerwiec, ale i zapowiedzieć coś nowego.

W czerwcu pojawiły się kolejne posty na temat słowa „Haus„, serii rozpoczętej w maju, która cieszyła się zainteresowaniem Czytelników:

„Haus”

Poza tym przygotowałam posty na temat chleba, kanapek i dodatków do chleba. Tutaj pojawiło się wiele słówek, których nie znajdziemy w podręcznikach, a które są moim zdaniem bardzo potrzebne na co dzień. Kontynuacja tematu pojawi się w kolejnych dwóch tygodniach – będą bardzo ciekawe posty na temat sera i wędlin.

„Brot”

W czerwcu nawiązałam do ludowej muzyki niemieckiej – Volksmusik. Chciałabym za jakiś czas dalej zajmować się tym tematem:

Volksmusik: Judith und Mel

Nową rzeczą jest podstrona „Życzenia i opinie”. Zachęcam do zaglądnięcia tam i komentowania 🙂 

W kolejnych dniach z okazji moich urodzin ogłoszę konkurs, w którym będzie można wygrać film na DVD. 

Magdalena Surowiec

Magdalena Surowiec

Germanistka z wykształcenia i z zamiłowania. W Niemczech mieszkałam ponad 7 lat (Północna Nadrenia-Westfalia i Nadrenia-Palatynat). Język niemiecki jest dla mnie jak drugi język ojczysty. Uczę, tłumaczę, piszę podręczniki, dokształcam się. Moje zainteresowania to języki obce, muzyka klasyczna, antyczny Egipt, literatura, dydaktyka, metodyka i przede wszystkim moja córka.

2 komentarze

  1. Avatar Anonimowy pisze:

    już nie mogę się doczekać konkursu:)

  2. Ja bardzo lubię serię "Haus" i "Brot", bo zawsze znajdzie się tam chociaż jedno słówko, które mi gdzieś umknęło, albo o którym nie miałam pojęcia.
    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.