Moje e-booki i książki

W listopadzie 2023 ukaże się w wydawnictwie Preston Publishing moja kolejna książka – „Niemiecki. Trening A2”:

Niemiecki. Trening A2

 

Jeszcze w 2022 ukaże się e-book „Zwroty do egzaminu Test DaF”:

We wrześniu 2022 ukazała się w wydawnictwie Preston Publishing moja pierwsza papierowa książka – „Niemiecki. Trening A1”:

Niemiecki. Trening A1

   

10 stycznia 2022 opublikowałam e-book „Ein Telefongespräch auf Deutsch. Rozmowa telefoniczna po niemiecku”. Sprawi on, że z łatwością przeprowadzisz rozmowę telefoniczną w języku niemieckim. Jeśli mieszkasz w kraju niemieckojęzycznym lub pracujesz w niemieckiej firmie, to jest to dla Ciebie pozycja obowiązkowa. Zawiera on 41 stron. Kupisz go tutaj.

e-book o rozmowie przez telefon po niemiecku

22 kwietnia 2021 opublikowałam e-book „Przyimki w języku niemieckim. Teoria i ćwiczenia”. Pierwszy na polskim rynku podręcznik poświęcony przyimkom w języku niemieckim. Podręcznik „Przyimki w języku niemieckim. Teoria i ćwiczenia” zawiera dokładne wyjaśnienia z analizą znaczeń każdego z przyimków, rozdziały poświęcone kwestiom problematycznym oraz mnóstwo ćwiczeń. Zawiera również ilustracje, które pomogą Ci zrozumieć znaczenia przyimków. Podręcznik zawiera 256 stron. Kupisz go tutaj.

W styczniu 2021 opublikowałam mini e-book „Zwrot es gibt. Teoria i ćwiczenia”. Jest to jedyny e-book poświęcony zwrotowi „es gibt”, którego użycie sprawia duże problemy uczącym się niemieckiego. Możesz kupić go tutaj.

W grudniu 2020 opublikowałam e-booka „Weihnachten, czyli święta po niemiecku”. Możesz go kupić tutaj.

We wrześniu 2020 ukazało się II wydanie mojego e-booka „Podstawy budowy zdania w języku niemieckim”. Możesz je kupić tutaj.

Podręcznik „Podstawy budowy zdania w języku niemieckim” opisuje najważniejsze zasady tworzenia zdań. Znając je, będziesz budować poprawne zdania po niemiecku. Wystarczy znać podstawowe zasady i kilka trików, żeby porozumiewać się bez trudności. W podręczniku znajdziesz liczne przykłady i grafiki.

I wydanie ukazało się we wrześniu 2019 roku.

W kwietniu i maju 2020 ukazały się moje najnowsze e-booki – początek cyklu dotyczącego egzaminów: „Zwroty do Goethe-Zertifikat B1”, „Zwroty do Goethe-Zertifikat B2”, „Zwroty do Goethe-Zertifikat C1”, „Zwroty do telc B1 z niemieckiego”, „Zwroty do telc B2 z niemieckiego”. Możesz je kupić tutaj.

23.03.2017 ukazał się mój e-book pt. „Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne”, który możesz kupić tutaj:

Zbiór ćwiczeń gramatycznych

Ze wstępu:

Ta książka jest tym, czym w założeniu miała być – luźnym zbiorem ćwiczeń gramatycznych, pozwalającym uczącym się na powtórzenie wybranych zagadnień niemieckiej gramatyki.

Moim zamiarem było to, aby uczący się języka niemieckiego mogli powrócić do bardzo różnych aspektów gramatyki, sprawiających nieraz problemy również osobom na poziomie zaawansowanym.

Są to ćwiczenia, które pisałam w ciągu lat pracy w zawodzie nauczycielki niemieckiego. Sprawdziłam je na moich uczniach (pochodzących z wielu krajów) i ich odzew był bardzo pozytywny. Teraz zebrałam je w całość oraz przygotowałam kilka nowych. Dodatkowo opracowałam rozwiązania i słowniczek.

Muszę dodać, że w części z rozwiązaniami podaję nieraz kilka możliwości. Oczywiście mogłoby ich być czasami więcej, ale nie zbierałam wszystkich możliwych poprawnych odpowiedzi.  

Starałam się, aby moje ćwiczenia zachęcały do refleksji nad poszczególnymi fenomenami gramatycznymi, pomogły uporządkować wiedzę i dokładnie wyćwiczyć wybrane aspekty niemieckiej gramatyki. Dlatego wiele ćwiczeń jest bardzo obszernych – moim celem było to, aby wystarczająca ilość przykładów pozwoliła na skuteczne utrwalenie.

Podręcznik dobrze nadaje się dla uczących się samodzielnie – dzięki opracowanym rozwiązaniom każdy może skontrolować swoje postępy.  

5 stycznia 2019 opublikowałam e-book pt. „Skuteczna nauka niemieckiego”. Można go było pobrać bezpłatnie po zapisaniu się na newsletter. Obecnie ten e-book nie jest dostępny. 

W 2012 roku ukazały się moje dwa artykuły naukowe o twórczości Wolfganga Borcherta. Ukazały się one w zeszytach naukowych Uniwersytetu Rzeszowego, Studia Germanica Resoviensia 10.

Studia Germanica Resoviensia 10

Jestem jednym z 45 ekspertów językowych, których poproszono o współautorstwo podręcznika „Jak nauczyć się języka obcego?” wydanego przez portal Sprachcaffe. Tutaj możecie go pobrać:

Jak nauczyć się języka obcego?

27 grudnia 2018 roku na portalu Woofla – Świat Języków Obcych ukazał się mój artykuł pod tytułem „Jak osiągnąć poziom biegłości (C2) w języku niemieckim?”

Jak osiągnąć poziom C2