Konkurs! Do wygrania film lub książka

Na wielu blogach widuję konkursy, więc pomyślałam, że u siebie też mogę takowy zorganizować.

Jeśli ktoś z Was chce wygrać, to zapraszam do odpowiedzi na pytanie: Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego? Wystarczy jeden argument, ale dobry. Odpowiedzi proszę zamieszczać w komentarzach. Kiedy zwycięski będzie już wybrany, to poproszę zwycięzcę o napisanie do mnie maila i podanie adresu, na jaki mam wysłać nagrodę (wszystkie kraje Europy wchodzą w grę). Konkurs trwa do 4 kwietnia do 12:00. 

Do wygrania są następujące nagrody:
1. Książka Charlotte Link „Die Täuschung. Charlotte Link jest jedną z najpopularniejszych współczesnych pisarek niemieckich, jest autorką m.in. powieści kryminalnych.

2. Film „Soraya” – historia cesarzowej Sorayi, żony ostatniego cesarza Persji, która nie mogła dać swojemu mężowi potomka. Film bardzo mi się podobał, oprócz osobistych perypetii cesarzowej opowiada również o historii Persji. Jest to nakręcony po niemiecku film z 2003 roku, posiada napisy, lecz tylko niemieckie. Trwa prawie 3h.

Nagrody pochodzą z moich zbiorów. Książka była przeczytana przeze mnie, film raz obejrzany przeze mnie, są więc w bardzo dobrym stanie. Nagrody są dla osób mówiących bardzo dobrze po niemiecku, ale myślę, że także ktoś na początkującym poziomie może się skusić i zachować do poczytania/oglądnięcia na przyszłość.

Jeśli konkurs ten spotka się z zainteresowaniem, to będę je organizować częściej. Mam setki ciekawych książek i trochę filmów. Chciałabym je oddać w dobre ręce. Ulubione i potrzebne książki zachowam dla siebie, inne chciałabym oddać. Ponieważ nie znam osobiście nikogo, kto byłby tym zainteresowany, to myślę, że może moi czytelnicy?

Dziękuję za uwagę 🙂

Magdalena Surowiec

Magdalena Surowiec

Germanistka z wykształcenia i z zamiłowania. W Niemczech mieszkałam ponad 7 lat (Północna Nadrenia-Westfalia i Nadrenia-Palatynat). Język niemiecki jest dla mnie jak drugi język ojczysty. Uczę, tłumaczę, piszę podręczniki, dokształcam się. Moje zainteresowania to języki obce, muzyka klasyczna, antyczny Egipt, literatura, dydaktyka, metodyka i przede wszystkim moja córka.

16 komentarzy

 1. Avatar Anonimowy pisze:

  Moim zdaniem warto się uczyć języka niemieckiego, ponieważ jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie, język niemiecki zwiększa szanse zawodowe, pozwala swobodnie wyjechać na wycieczkę czy wakacje do Niemiec, a także czytać w oryginalnej wersji językowej, co daje większą satysfakcję i korzyści. 🙂 Pozdrawiam Edyta

 2. Avatar Natalia Tw pisze:

  Ponieważ w Polsce jest coraz więcej niemieckich firm i często szef woli porozumiewać się ze swoimi podwładnymi w swoim ojczystym języku, zatem dzięki temu zwiększamy swoje możliwości jeżeli chodzi o znalezienie pracy:)

 3. Dziewczyno, kusisz!! Ja to książkofil jestem i przyjmę każde ilości jakbyś miała na zbyciu 😀

  Ale teraz dam szansę innym 🙂 Niech próbują szczęścia 🙂

 4. Avatar Anonimowy pisze:

  Cwiczę umysł

 5. Avatar Anonimowy pisze:

  W wieku 50 lat to dobre ćwiczenie na walkę z zapominaniem, po za tym to zawsze było moim marzeniem komunikować się w tym języku:)Dana

 6. Jak to nie uczyć się języka kraju, który obfituje w dobre piwo, sery i czekolady. Jak to być głuchym na język wyjęty wprost z baśni, pełen ciekawych, obcych słów i dźwięków? Jak to nie znać podstawy germańskiej kultury?

 7. Język niemiecki otwiera mnóstwo bram do lepszej przyszłości. Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, jaką potęgą są Niemcy, prawda ? Prawda. Jestem tego pewna. Poza tym… Niemcy to nasz sąsiad ! Potrzebujemy rodaków znających ich piękną Sprache. Jakie to miłe kiedy przyjeżdża do Niemiec Polak znający ten język… nasze konflikty z przeszłości odchodzą w niepamięć. Dbajmy o dobre kontakty i wspieranie naszej współpracy !

 8. Avatar Anonimowy pisze:

  Bo język "wroga" trzeba znać 😉

 9. Avatar Anonimowy pisze:

  Hmm, to bardzo ładnie z Twojej strony, że zorganizowałaś konkurs i na nagrody przeznaczyłaś swoje własne rzeczy. Nie jest Ci jednak żal się z nimi rozstawać? Wydawnictwa chętnie nawiązują współpracę z blogerami w ten sposób, że one Tobie dają książki, które w drodze konkursu możesz rozdać czytelnikom. Wydawnictwo ma promocję, a Ty fajne nagrody:) Jesteś germanistką, nie myślałaś o tym, żeby napisać na przykład do Dudenverlag?;) Chociaż akurat oni żadnej promocji nie potrzebują, bo są marką samą w sobie. No ale inne wydawnictwa, nasz rodzimy Wagros np., bardzo małe wydawnictwo zajmujące się dystrybucją książek do nauki języków. Myślę, że więcej osób wystartowałoby w konkursie, gdyby do wygrania był jakiś fajny leksykon do nauki niemieckiego.

 10. Avatar Anonimowy pisze:

  Według mnie jest to język bardzo przydatny, którym posługuje się co raz więcej osób.

 11. Nie, na razie o tym nie myślałam. Może kiedyś.

  Jestem przekonana, że znajdą się chętni na moje zbiory, tym bardziej że można wygrać coś, co niekoniecznie można tak łatwo kupić w Polsce 🙂

 12. Avatar Anonimowy pisze:

  A tu się akurat z Tobą w 100% zgodzę. Ciężko dostać w Polsce niemieckojęzyczne filmy i książki. Jeśli chodzi o klasyczne tytuły, to są one jeszcze w miarę przystępne, natomiast takie rzeczy, jak np. te, które można wygrać u Ciebie, byłoby ciężko zdobyć.

 13. Avatar Monika pisze:

  Nasi sąsiedzi u których jeszcze można zarobić, znając język mamy mniejsze szanse, że nikt nas nie oszuka, wiemy jak to jest Polak Polakowi…

 14. Avatar Karolina K. pisze:

  3 lata temu zdecydowałam się studiować germanistykę, m.in. dlatego, by później – jako nauczycielka- likwidować uprzedzenia wobec tego języka, narodu, etc..:) poza tym…niemiecki ma tyle pięknie brzmiących słów..moim ulubionym jest "Nachtigall".. mfG.. 🙂

 15. Avatar Anonimowy pisze:

  A ja uczę się niemieckiego, bo on od zawsze jest obecny w moim życiu. Uczyłam się go w szkole, lubiłam przeglądać niemieckojęzyczne gazety i niemieckojęzyczne strony językowe w czasie wolnym. Maniakalnie zbierałam leksykony i słowniki polsko – niemieckie. Ale tak naprawdę zakochałam się w tym języku dopiero na studiach germanistycznych właśnie. Uwielbiam w niemieckim sposób w jaki wymawia się samogłoskę "y". A moim ulubionym słowem jest "fabelhaft":) No i w ogóle im więcej dowiaduję się o Niemczech, tym bardziej jestem zaskoczona. Tym, że wiele marek, które do tej pory uważałam za amerykańskie, pochodzi tak naprawdę z Niemiec, że piękne zamki to nie tylko we Francji, ale i za naszą zachodnią granicą. W szkole tego nie uczą, przez co turystycznie tak naprawdę Niemcy są niedocenione w Polsce, a szkoda, bo naprawdę warto tam jeździć i zwiedzać. A żeby mieć duuużo radości i satysfakcji ze zwiedzania Niemiec, dobrze znać niemiecki:)

 16. Avatar Magda pisze:

  warto się uczyć niemieckiego, żeby usłyszeć swój głos mówiący najbardziej zdecydowanym i konkretnym językiem świata! Niemiecki ma charakter!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.