Nadszedł czas na drugą część wpisu „Jak uczyć się słówek? Metody nauki”. Pierwszą część znajdziesz tutaj. Natomiast tutaj znajdziesz wszystkie posty pod etykietą „Metody nauki”.
Osoby, które oglądają moje filmy na Instagramie (niemieckipoludzku) zainteresowała metoda tabelki, którą bardzo często polecam moim uczniom. Metody nauki słówek to temat, który uczącym się nieraz „spędza sen z powiek”. Mam nadzieję, że moje metody okażą się dla Ciebie pomocne 🙂
ZRÓB TABELKĘ Z TRZEMA KOLUMNAMI
- W lewej znajdują się nowe słówka
- W środkowej te, które są Ci mniej więcej znane, ale ich zapominasz lub nie jesteś pewna/pewien, jak ich używać
- W prawej znajdują się znane słówka
W czasie systematycznej nauki słówka z lewej kolumny powinny wędrować w kierunku prawej kolumny 🙂 Jeśli jeszcze trochę Ci się mylą, zostawiesz je w kolumnie środkowej.
PISANIE RĘCZNE
W neurodydaktyce / w medycynie już udowodniono, że bardzo pomaga nam w nauce połączenie mózgu z ręką, to znaczy:
Kiedy piszesz ręcznie, łatwiej i szybciej zapamiętujesz. Warto więc założyć tradycyjny zeszyt ze słówkami, w którym będą one pogrupowane tematycznie i według rodzajników. Inna opcja to ręczne pisanie tekstów.
MAPY MYŚLI
Na pewno widziałaś / widziałeś tematyczne mapy myśli. Tutaj pokażę Ci dwie, które przygotowałam kiedyś jako przykłady dla Uczestników jednego z moich kursów online:
Tutaj możesz je pobrać:
Diskonale opracowania, zachęcające nawet dla tak opornego ucznia, jak ja. Mieszkam w Niemczech 6 lat, ukończyłam kurs na poziomie B1-zycue jednak nie pozwala mi sie uczyc, kontynuować. Opiekuje die chorym ojcem, pracuje oprocz tego popołudniu. Wracam zmeczona do domu. Zaglądam czesto do materiałów przygotowanych orzez Panią, maja tyle serca!!!
Zostałam fanem „ Niemiecki po ludzku”- moze kiedys bede miała wiecej czasu, choc zycie tak szybko umyka.
Wiele Serdeczności przesylam, tez mam corke Emilke.
Usmiech dla Pani