Darmowe strony do nauki niemieckiego. Część 1

Od czasu do czasu podaję Wam na Facebooku adresy darmowych stron do nauki niemieckiego. Jeśli ktoś z Was je przegapił lub nie ma konta na Facebooku, tutaj znajdzie trochę pożytecznych linków 🙂

Będę polecać tylko i wyłącznie darmowe materiały. Dla wielu z Was będą one dobrym dodatkiem do tradycyjnych lekcji 🙂 Zaznaczam, że są to strony, które dobrze znam i które są przeze mnie sprawdzone. W Internecie jest wiele stron, które zawierają błąd za błędem. Ja polecam Wam tylko strony, które sprawdziłam w pracy z moimi uczniami.

Pierwszą stroną jest portal Deutsche Welle z kursami „Deutsch zum Mitnehmen” – na poziomy od A1 do B1. Znajduje się tu także test plasujący:

Deutsch zum Mitnehmen

Kolejną stroną godną polecenia jest podcast Goethe-Institut „Grüße aus Deutschland”. Zawiera on 60 odcinków, każdy z transkrypcją. Podcast nadaje się na poziomy B1-B2:

Gruesse aus Deutschland

Strona „Language guide” z podstawowym niemieckim słownictwem – klikając na obrazek, usłyszymy dane słowo i zobaczymy, jak się je pisze:

German vocabulary

Lingolia – strona z ćwiczeniami do gramatyki i słownictwa (A1-B2):

Lingolia

Deutsch edu – strona z tekstami do czytania (od B1):

Deutsch edu

Na mojej stronie pod etykietą „Materiały online” znajdziecie więcej bezpłatnych materiałów:

Materiały online

Magdalena Surowiec

Magdalena Surowiec

Germanistka z wykształcenia i z zamiłowania. W Niemczech mieszkałam ponad 7 lat (Północna Nadrenia-Westfalia i Nadrenia-Palatynat). Język niemiecki jest dla mnie jak drugi język ojczysty. Uczę, tłumaczę, piszę podręczniki, dokształcam się. Moje zainteresowania to języki obce, muzyka klasyczna, antyczny Egipt, literatura, dydaktyka, metodyka i przede wszystkim moja córka.

7 komentarzy

 1. Avatar Ola - Niemiecka Sofa pisze:

  Też korzystam z wielu z nich! Polecam 🙂

 2. Avatar mogar pisze:

  Thorsten vermittelt allgemein gültiges Basiswissen. Sein Wissensspektrum ist weit gespannt und eine Quelle der Inspiration für alle Online Marketer. Ich bin dankbar von ihm zu lernen, Hans

 3. Avatar Marta pisze:

  „Grüße aut Deutschland” super bardzo fajne. Wiesz może czy są niemieckie powieści, bądź kryminały z konkretnym poziomem języka. Kiedyś kupiłam coś takiego w Biedronce na poziomie B1- B2 niestety już więcej się z czymś takim nie spotkałam. Typowe niemieckie książki niestety są dla mnie jeszcze na za wysokim poziomie, chyba że te dla dzieci :p.

 4. Avatar Agnes pisze:

  Polecam fajny portal z podziałem na słownictwo zawodowe: https://niemieckidopracy.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.