Dzisiaj kilka słów o tym, co planuję dla Czytelników w kolejnych miesiącach.

1. Tak jak zapowiedziałam na początku roku, pierwszego i dziesiątego dnia każdego miesiąca będą nadal ukazywać się posty z serii „Rok z językiem niemieckim„. W marcu będzie do poczytania post o podręcznikach do gramatyki oraz kolejny na temat metod nauki słówek. Polecę różne ciekawe sposoby zapamiętywania słownictwa.

2. Będzie kontynuowana seria „Słowa i konteksty„.

3. W kwietniu ukaże się mój pierwszy e-book pt. „Zbiór ćwiczeń różnych„. Wszystkie ćwiczenia są opracowane przeze mnie (już gotowe i tylko czekają na publikację). Oprócz ćwiczeń do gramatyki i słownictwa będzie również rozdział z tłumaczeniami na różne poziomy. Na końcu rozwiązania, aby każdy mógł sobie sam sprawdzić. E-book na pewno zostanie wydany również w wersji papierowej.

4. Wiosną rozpocznę serię pt. „Codzienne sytuacje” – to będzie właśnie to, czego brak odczuwają często Polacy mieszkający w kraju niemieckojęzycznym, czyli różne słówka i zwroty (wydawałoby się, że proste, potrzebne w dniu codziennym), których jednak nie ma w podręcznikach.

5. W kwietniu pojawi się pierwszy odcinek serialu pt. „Magda w Niemczech” 🙂 nie będzie to jednak serial jak w telewizji, lecz coś do poczytania. Coś pomiędzy serialem a kabaretem 🙂

6. Pod koniec roku zacznę organizować kursy online. Chętnie zrobiłabym to już teraz, ale brak czasu mi to uniemożliwia. Tematy kursów, nad jakimi pracuję, to np. „Niemieckie czasowniki”, „Budowa zdania” czy „Słowotwórstwo w języku niemieckim”. W 2017 roku ukaże się e-book na temat słowotwórstwa z licznymi tekstami i przykładami.

skanowanie0007

 

Kto by się wtedy spodziewał, że germanistką zostanę?