JA I NIEMIECKI
- W 2010 roku ukończyłam studia magisterskie z zakresu filologii germańskiej, specjalność nauczycielska.
- Niemieckiego zaczęłam uczyć się w 5 klasie szkoły podstawowej. Był to mój drugi język obcy po angielskim.
- Potem zdecydowałam się na studia germanistyczne, na których moim ulubionym przedmiotem była literatura.
- Także prywatnie jestem przede wszystkim miłośniczką języka niemieckiego. Piszę teksty na moją stronę, piszę podręczniki, projektuję ćwiczenia, przygotowuję wartościowe materiały na tę stronę, na Facebooka i Instagrama, czytam książki niemieckie, oglądam filmy po niemiecku. Także w wolnym czasie najczęściej mówię po niemiecku, gdyż mój mąż jest Niemcem.
- Doskonale znam niemiecki: język potoczny, rozpoznaję także wszelkie niuanse językowe oraz rozumiem gry słowne. Mogę bez wahania powiedzieć, że w tym języku osiągnęłam perfekcję.
- Łącznie już od 10 lat mieszkam w Niemczech. Posiadam niemieckie obywatelstwo (mam podwójne).
- Uczyłam niemieckiego w Niemczech, w Meksyku i online.
- Obecnie studiuję angielski na uniwersytecie w Trier.
ZAWODOWO
- Po skończeniu studiów otrzymałam stypendium Comenius i miesiąc po uzyskaniu dyplomu wyjechałam do Niemiec, aby uczyć w niemieckiej szkole (Gymnasium Traben-Trarbach). Stypendium trwało rok, ale dyrekcja szkoły doceniła moją pracę i zaangażowanie i zatrudniła mnie na kolejny rok.
- Poza tym uczyłam Niemców języka polskiego. Prowadziłam kursy polskiego na uniwersytecie ludowym (VHS).
- 3.Od września 2015 do listopada 2016 współpracowałam z „Jugendmigrationsdienst”. Uczyłam niemieckiego w trzech szkołach. Były to to: gimnazjum (grupa polskich dzieci), szkoła zawodowa (głównie uchodźcy, analfabeci) oraz centrum edukacyjne (głównie uchodźcy, także młode osoby z Turcji).
- 14 listopada 2016 wyjechałam do Meksyku. Pracowałam tam w największej na świecie filii Volkswagena, w mieście Puebla, ucząc oczywiście języka niemieckiego. Do moich zadań należały również: praca nad projektami, branie udziału w szkoleniach, przygotowywanie uczniów do egzaminów i mnóstwo rzeczy, które są w pakiecie z pracą nauczyciela.
- Następnie prowadziłam własną firmę (nauczanie niemieckiego, kursy online, e-booki, coaching językowy).
- W kolejnym etapie mojego życia zebrałam jeszcze więcej doświadczeń zawodowych, ucząc niemieckiego migrantów w Niemczech (w dwóch szkołach).
PRYWATNIE
- Jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci. To one są dla mnie najważniejsze w życiu.
- Uwielbiam uczyć się języków obcych. Że niemiecki uwielbiam – to wiadomo, poza tym hiszpański i fiński.
- Obecnie studiuję angielski, ale ze wszystkich języków obcych, jakich się uczyłam, angielski lubię najmniej.
- Miałam epizody z francuskim, z włoskim oraz z łaciną.
- Miłośniczka dobrej literatury, rozwoju osobistego i antycznego Egiptu. Również himalaizm bardzo mnie interesuje.