PRZYIMKI W JĘZYKU NIEMIECKIM. TEORIA I ĆWICZENIA

Przyimki w języku niemieckim sprawiają Ci problem?

Ten podręcznik jest dla Ciebie!

„an, auf, mit, von, bei, zu, durch…” – ach, przyimki!

Te małe słówka wielu osobom znacząco utrudniają porozumiewanie się w języku niemieckim. Do tej pory na polskim rynku nie ukazał się żaden podręcznik im poświęcony, co najwyżej można było znaleźć pojedyncze rozdziały w różnych podręcznikach do gramatyki, ale mało gdzie były wyjaśnienia (a może nigdzie ich nie było), czy użyć in czy zu, von czy aus, zu czy mit?

Podręcznik „Przyimki w języku niemieckim. Teoria i ćwiczenia” zawiera dokładne wyjaśnienia z analizą znaczeń każdego z przyimków, rozdziały poświęcone kwestiom problematycznym oraz mnóstwo ćwiczeń. Zawiera również ilustracje, które pomogą Ci zrozumieć znaczenia przyimków.

Ten e-book jest dla Ciebie, jeśli:

 • uczysz się niemieckiego już długo, ale nadal robisz błędy w przyimkach
 • nikt do tej pory nie wyjaśnił Ci różnic znaczeniowych pomiędzy poszczególnymi przyimkami
 • szukałaś / szukałeś wyjaśnień, kiedy użyć którego przyimka, ale nigdzie ich nie znalazłaś / nie znalazłeś
 • szukasz wskazówek – kiedy użyć którego przyimka?
 • jesteś gotowa / gotowy poświęcić czas, aby zrozumieć

Ten e-book NIE jest dla Ciebie, jeśli:

 • nie masz czasu na naukę i szukasz gotowych rozwiązań
 • uważasz, że gramatyka nie jest potrzebna
 • masz nastawienie „co tam, że robię błędy, i tak mnie zrozumieją”

Co zawiera e-book?

 • omówienie teorii – przyimki z biernikiem (Akkusativ), celownikiem (Dativ), dopełniaczej (Genitiv) oraz Wechselpräpositionen
 • jak odpowiadać na pytania: wo? – gdzie?, wohin? – dokąd?, woher? – skąd?, wann? – kiedy?, warum? – dlaczego, aus welchem Grunde? – z jakiego powodu?
 • rozdział całkowicie poświęcony kwestiom, które sprawiają najwięcej problemów uczącym się: vor czy aus?; von czy aus?; außer czy außerhalb?; in, auf czy zu?; an czy auf?; mit – odpowiednik polskiego narzędnika; neben czy bei?
 • ilustracje, które pomogą Ci zrozumieć używanie przyimków
 • dziesiątki ćwiczeń wraz z rozwiązaniami

Kim jestem?

Jestem nauczycielką niemieckiego z zawodu i z zamiłowania oraz przede wszystkim mamą małej Emilki. Pomagam uczącym się niemieckiego rozwinąć kompetencje językowe i osiągnąć postęp. Doświadczenia zawodowe zdobywałam, ucząc niemieckiego w Niemczech oraz w Meksyku. Ponieważ w Niemczech spędziłam ponad 7 lat i nadal mam kontakt z niemieckimi przyjaciółmi, mój język jest bardzo naturalny. To na pewno jest moją dużą zaletą na tle konkurencji. Uczyłam stacjonarnie, teraz uczę online i piszę e-booki. Wydałam ich już trochę: „Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne”, „Podstawy budowy zdania w języku niemieckim”, ”Weihnachten, czyli święta po niemiecku”, „Zwrot es gibt. Teoria i ćwiczenia”, e-booki ze zwrotami do egzaminów Goethe-Institut i Telc.

Prowadzę stronę „Niemiecki po ludzku”, która posiada profile na Facebooku i na Instagramie. Zajrzyj na nie, a codziennie znajdziesz tam nową porcję niemieckiego.

Zobacz, co o mnie mówią

Książka jest bardzo fajna i na pewno bardzo potrzebna, bo systematyzuje wiedzę o przyimkach. Choć wiadomości jest w niej podane tyle na raz, że głowa pęka 🙂 Przykłady zastosowań są bardzo fajne i najważniejsze w tym wszystkim, dlatego dobrze, że jest ich dużo i są pogrubione. Choć ja, po wydrukowaniu, na pewno wezmę marker, i pozaznaczam w tekście najważniejsze dla mnie informacje i przykłady indywidualnie, ale tak zrobi chyba każdy, kto chciałby skorzystać z tej książki z sensem.

 

Wow! Przeczytałam i muszę przyznać, że wykonała Pani kawał dobrej roboty! A oprócz tego, to zestawienie bez ćwiczeń nie miałoby sensu, bo to byłaby trochę wiedza encyklopedyczna, która nie zostałaby na zbyt długo w głowie, bo jest zbyt bardzo skondensowana.
Anna, Żary / Polska – uczy się niemieckiego od 2,5 roku

 

Wszystkie wyjaśnienia są zrozumiałe. Ćwiczyłam niektóre z zagadnień z uczniami i dzięki nim było im łatwiej zrozumieć użycie danego przyimka 🙂

Oliwia J., nauczycielka niemieckiego

 

Pani Magdaleno, bardzo dziękuję za przesłany fragment nowego ebooka. Jest napisany bardzo przejrzyście, dużo przykładów do każdego przyimka, co daje jaśniejsze spojrzenie. Serdecznie dziękuję

Małgorzata W.

 

Nowy podręcznik zapowiada się super. Jest bardzo przejrzyste, jasno, nieskomplikowanie wytłumaczone. Na pewno kupię Pani nowy podręcznik.

Magda M.

 

Zaproponowana przez Panią metoda kursu, to dla mnie strzał w 10. Nagranie tych kilku materiałów uzmysłowiło jakie to trudne i ile jeszcze przede mną pracy. Niemniej jednak dało mi to więcej, niż kilka miesięcy dotychczasowej nauki. Bardzo mi to pomogło. Będę śledziła Pani stronę i gdy pojawi się następny kurs, chętnie z niego skorzystam, jeśli tylko czas mi na to pozwoli.
Małgorzata S.

Pani kurs bardzo pomógł mi nabrać pewności i poprawności w konstruowaniu tekstu.
Bardzo dziękuję.

Anna K.

Jestem bardzo zadowolony z lektury materiałów publikowanych przez Panią. Zmuszony chyba będę założyć konto na Faceboou, aby móc w szerszym zakresie korzystać z informacji publikowanych przez Panią. Życząc dalszych sukcesów i dobrych pomysłów
Jacek J.

Częste pytania

Nie jestem pewna / pewien, czy ten e-book mi się spodoba.

Oczywiście nigdy nie wiadomo z góry, chociaż mam nadzieję, że Ci się spodoba. Pobierz darmowy rozdział, aby zobaczyć, w jaki sposób podana jest wiedza.

W jaki sposób mogę zapłacić?

Przelew online lub przelew tradycyjny.

Czy mogę dostać zwrot pieniędzy?

Nie, ponieważ e-book jest produktem cyfrowym.
Cena: 79 zł (promocja)
Potem cena regularna: 99 zł

Kup e-booka

POJEDYNCZY

e-book

PAKIET

e-book + konsultacja*

* Konsultacja trwa 45 minut i odbywa się w czasie do dwóch miesięcy od zakupu e-booka. Może dotyczyć materiału z e-booka lub innych kwestii – to zależy od Ciebie. (ograniczenie do 5 osób)