Moje publikacje

23.03.2017 ukazał się mój e-book pt. „Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne”, który możecie kupić np. tutaj:

Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne

Informacja – gdzie kupić?

Podręcznik na stronie wydawnictwa

Ze wstępu:

Ta książka jest tym, czym w założeniu miała być – luźnym zbiorem ćwiczeń gramatycznych, pozwalającym uczącym się na powtórzenie wybranych zagadnień niemieckiej gramatyki.

Moim zamiarem było to, aby uczący się języka niemieckiego mogli powrócić do bardzo różnych aspektów gramatyki, sprawiających nieraz problemy również osobom na poziomie zaawansowanym.

Są to ćwiczenia, które pisałam w ciągu lat pracy w zawodzie nauczycielki niemieckiego. Sprawdziłam je na moich uczniach (pochodzących z wielu krajów) i ich odzew był bardzo pozytywny. Teraz zebrałam je w całość oraz przygotowałam kilka nowych. Dodatkowo opracowałam rozwiązania i słowniczek.

Muszę dodać, że w części z rozwiązaniami podaję nieraz kilka możliwości. Oczywiście mogłoby ich być czasami więcej, ale nie zbierałam wszystkich możliwych poprawnych odpowiedzi.  

Starałam się, aby moje ćwiczenia zachęcały do refleksji nad poszczególnymi fenomenami gramatycznymi, pomogły uporządkować wiedzę i dokładnie wyćwiczyć wybrane aspekty niemieckiej gramatyki. Dlatego wiele ćwiczeń jest bardzo obszernych – moim celem było to, aby wystarczająca ilość przykładów pozwoliła na skuteczne utrwalenie.

Podręcznik dobrze nadaje się dla uczących się samodzielnie – dzięki opracowanym rozwiązaniom każdy może skontrolować swoje postępy.  

E-book o metodach uczenia się języka niemieckiego można było pobrać bezpłatnie. W przygotowaniu jest nowa wersja, która będzie nosiła tytuł „Skuteczna nauka niemieckiego

W 2012 roku ukazały się moje dwa artykuły naukowe o twórczości Wolfganga Borcherta. Ukazały się one w zeszytach naukowych Uniwersytetu Rzeszowego, Studia Germanica Resoviensia 10.

Studia Germanica Resoviensia 10

Będę pisać dla czasopisma Horyzonty germanistyki, które zacznie ukazywać się na wiosnę

Horyzonty germanistyki